Kontakty | Lead Stories

Máte tip? Chcete nám poslať ďalšie informácie? Máte tip na opravu alebo odvolanie týkajúce sa označenia na Facebooku alebo Instagrame? Potrebujete kontaktovať niektorého z našich reportérov? Prejdite dole za toto oznámenie a pozrite sa do príslušnej časti tejto stránky...

Upozornenie: Urážlivé alebo výhražné e-maily budú pravdepodobne ignorované (alebo nahlásené úradom). Rovnako tak budú odoslané správy do nevhodnej poštovej schránky. Nestrácajte čas.

V prípade potreby pomoci pošlite takéto e-maily na adresu hatemail@leadstories.com

Tipy a informácie

Máte tip na niečo, na čo by sme sa mali pozrieť? Viete nám poskytnúť ďalšie informácie, ktoré by mohli pozmeniť výsledok z kontroly faktov? Napíšte nám na tips@leadstories.com.

Najviac nás zaujímajú virálne tvrdenia/príbehy/videá/obrázky/posty (bez ohľadu na politický sklon), ktoré sú nepravdivé (alebo veľmi zavádzajúce), niekomu škodia a sú relevantné pre publikum na Slovensku. Ak sa váš tip týka niečoho iného, je nepravdepodobné, že o tom napíšeme kontrolu faktov. Viac informácií o tom, ako sa rozhodujeme, čo overiť, si môžete prečítať tu.

Štítky na Facebooku a Instagrame: Odvolania a opravy

Ak ste sem prišli po otvorení dolnej lišty vo facebookovom alebo instagramovom príspevku a chcete ju zrušiť, postup je uvedený nižšie. Do úvahy budú brané len žiadosti podané prostredníctvom tohto procesu. Odvolania zaslané prostredníctvom chatu, telefonátu, súkromných správ, SMS, dymového signálu alebo iných metód nespracúvame.

Dôležité poznámky:

 • Odvolania alebo opravy môžu byť spracované len v prípade obsahu, ktorého pôvodným autorom alebo vydavateľom ste vy. Netýka sa to prípadov prezdieľania a preposlania príspevku.
 • Firma Lead Stories môže spracovať len odvolania alebo opravy obsahu, ktoré spracovali Lead Stories. Ak sa v oznámení o vašom obsahu uvádza „Rovnaké informácie boli skontrolované v inom príspevku", znamená to, že Facebook automaticky označil váš obsah a iba on ho môže odznačiť. V takýchto prípadoch sa obráťte na spoločnosť Facebook, my vám nedokážeme pomôcť.

anotherpost.jpg

(Príklad upozornenia na overenie faktov pridaného Facebookom, nie Lead Stories)

Hodnotenie sa môže zmeniť alebo zrušiť dvoma spôsobmi: buď vydavateľ opraví obsah a pridá k nemu upozornenie, alebo nám vydavateľ poskytne presvedčivé dôkazy o tom, že naše hodnotenie alebo kontrola faktov boli nesprávne (v takom prípade uverejníme opravené tvrdenie) alebo ak sme použili nesprávne označenie (napríklad ak sme satirický článok ohodnotili ako „nepravdivý" alebo ak sa označenie kontroly faktov omylom použilo na nesúvisiaci obrázok).

Ak niečo, čo ste vytvorili alebo uverejnili, bolo ohodnotené spoločnosťou Lead Stories v rámci partnerstva Facebooku pre kontrolu faktov tretími stranami a chcete sa proti tomuto hodnoteniu odvolať alebo nám oznámiť, že ste uverejnili opravu:

 • Najprv sa uistite, že ste si prečítali usmernenia spoločnosti Facebook pre vydavateľov (najmä časť o odvolaniach/opravách a potrebe uverejniť oznámenie o oprave)
 • NEvymazávajte článok/písomný príspevok/obrázok/video (znemožníte tým zmenu hodnotenia)
 • NEMEŇTE URL adresu článku/písma/obrázka/videa (znemožní to zmenu hodnotenia)
 • Potom pošlite správu na adresu: appeals@leadstories.com vrátane odkazu na kontrolu faktov a odkazu alebo príspevku, na ktorý sa odvolávate alebo ktorý ste opravili. Facebook poskytol šablóny e-mailov, ktoré môžete použiť, aby ste sa uistili, že vaša správa obsahuje všetky relevantné informácie.

Redakcia

 • Email: alan@leadstories.com
 • Telefón: 323-762-3215
 • Pošta: 2400 Ventura Blvd, #1015, Studio City, Ca 91604

Redakcia/technický odbor

 • Email: maarten@leadstories.com
 • Telefón: +32(476)310757

Právne zastúpenie

 • Registrovaný zástupca: Mgr: Sanders Law Firm, LLC
 • Pošta: Lead Stories LLC, 31 North Tejon St., Suite 405, Colorado Springs, CO 80903

Reportéri

Potrebujete sa spojiť s niektorým z našich reportérov? Pošlite e-mail na adresu reporters@leadstories.com a do predmetu uveďte ich meno.

O Nás

International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

Lead Stories je webová stránka na overovanie faktov, ktorá vždy hľadá najnovšie nepravdivé, zavádzajúce, klamlivé alebo nepresné príbehy, videá či obrázky, ktoré sa šíria internetom.
Zbadali ste niečo? Dajte nám vedieť!.

Lead Stories je:


Najčítanejšie

Najnovšie

Zdieľaj, čo si myslíš